Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubojnie
Lubojna

W I A D O M O Ś C I    D U S Z P A S T E R S K I E

par. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubojnie

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata          

 

Dziękuję za posprzątanie kościoła  i ofiarę na środki czystości. Sprzątała: Agnieszka Wróż. O posprzątanie świątyni w najbliższą sobotę od godz. 1000 proszę rodziny z Florkowa: Melka, Smolarek, Jędrasiak, Skoczek.                                          

Dziękuję panom Mateuszowi i Pawłowi Nowakom za ofiary na potrzeby Parafii.

Dziękuję za kompozycję kwiatową przed ołtarz, której ofiarodawcami, jak co roku na Uroczystość Chrystusa Króla, są państwo Teresa i Adam Niemczykowie.     

Tydzień temu na tacę na cele inwestycyjne ofiarowano: 1.125 zł 05 gr. Serdeczne "Bóg zapłać" za złożone ofiary! 

Dzisiaj - Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 1100 wystawienie Najświętszego Sakramentu i odmówienie Litanii do NSPJ oraz aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Jezusowi Chrystusowi  Królowi. W dalszym ciągu są zawieszone spotkania dla dzieci komunijnych. Dzieci mają się przygotowywać do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej pilnie uczestnicząc w e-lekcjach  religii i ucząc się prawd katechizmowych pod  kierunkiem rodziców. Pierwszymi weryfikatorami wiedzy religijnej są rodzice. Informacje dla rodziców są na parafialnej stronie internetowej w zakładce: „Sakramenty”.    

W czwartek od godz. 1600 adoracja Najświętszego Sakramentu.        

W przyszłą niedzielę - początek Adwentu, a zarazem  nowego roku kościelnego, który będziemy przeżywać pod hasłem: „Zgromadzeni na Świętej Wieczerzy”. Zostaną poświęcone opłatki na stół wigilijny. Opłatki i świece "Caritas" będzie można nabywać w zakrystii. 

Przypomnienie prośby Dyrektora Częstochowskiej "Caritas"„Rok 2020 jest dla nas szczególnie trudnym czasem, dlatego w tym roku zwracamy się z prośbą o przeprowadzenie zbiórki żywności, artykułów chemicznych oraz skarpet i czapek (nowych) dla bezdomnych w ramach IV Światowego Dnia Ubogich „Wyciągnij rękę do ubogiego". Będzie to akcja długoterminowa, podczas której będziemy przekazywać te produkty osobom potrzebującym przez cały okres zimowy. Do każdej parafii trafił karton Caritas na dary oraz plakat informujący o akcji. Karton ten  będzie się znajdował w przedsionku świątyni. Zbiórka  zakończy się 20 grudnia.”

 Zachęcam do czytania tygodnika katolickiego „Niedziela”. W tym numerze m.in. „Sakrament to nie automat” – o tym, czym są sakramenty i jak Bóg przez nie uzdrawia oraz „Nieznany męczennik z Gdańska”.  

 

Lubojna, 22 listopada 2020 r.                                    

  

Liturgia
Msze święte
Niedziela i uroczystości:
800, 930 (Lubojenka), 1100, 1600

Dni powszednie:
Poniedziałek: godz. 800
Wtorek - sobota: godz. 1700
Kancelaria
Do odwołania kancelaria czynna jedynie po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym!

W nagłych wypadkach proszę dzwonić pod nr: 663 587 287

email: kancelaria @ parafialubojna.pl
Konto bankowe
Parafialne konto bankowe:
17 1020 1664 0000 3502 0617 1724

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubojnie
ul. Strażacka 2, Lubojna
42-233 Mykanów
tel. (34) 328 96 15