Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubojnie
Lubojna

W I A D O M O Ś C I    D U S Z P A S T E R S K I E

par. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubojnie

      I niedziela Wielkiego Postu            

 

Dziękuję za posprzątanie kościoła, placu kościelnego i ofiarę na środki czystości. Sprzątali: Agnieszka i Klaudia Luks; Margareta, Patrycja i Klaudia Smolińskie; Marta i Wiktoria Opara; Rafał Ignasiak. W sobotę ( 27 lutego ) od godz. 1000 o posprzątanie świątyni proszę następujące rodziny: Lisowscy, Momot, Sygiet, Ociepa, Laskowscy.       

Dziękuję pani Renacie Adamik za przygotowanie i ofiarowanie dekoracji wielkopostnej. Dziękuję również państwu Ociepka za ofiarę na potrzeby parafii. 

W ubiegłą niedzielę w czasie zbiórki pieniężnej na rzecz Ruchu Dobroczynnego „BETEL” zebrano: 552 zł 80 gr. Bóg zapłać!

Dzisiaj - pierwsza niedziela Wielkiego Postu. O godz. 1500 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. Taca przeznaczona na ogrzewanie kościoła.   

W czwartek od godz. 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu.

W piątek o godz. 1730 nabożeństwo Drogi Krzyżowej.  

W przyszłą niedzielę - Dzień Pomocy Kościołowi w Świecie ( Dzieło pomocy Ad Gentes ). Przed kościołem zbiórka ofiar pieniężnych dla polskich misjonarek   i misjonarzy. Na Mszy św. o godz. 1100 poświęcenie książeczek dla dzieci komunijnych. Po Mszy św. krótkie spotkanie z ich rodzicami. O godz. 1500 nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym.    

Od przyszłej niedzieli będzie można nabywać paschaliki wielkanocne CARITAS.

 Jak co roku Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” organizuje zbiórkę zużytego sprzętu RTV i AGD. Na ulotkach, które są położone na stoliku pod chórem możemy przeczytać, jaki sprzęt możemy oddawać do recyklingu. Niesprawne urządzenia proszę zostawiać z tyłu kościoła obok toalety. 

Zachęcam do czytania tygodnika katolickiego „Niedziela”. W tym numerze m.in. "Pokuta jak deska ratunku” oraz art. o tym, jakie wyrzeczenia wielkopostne czynią i czym one są dla nich mówią dziennikarze, aktorzy, muzycy.             

 

Informacje dot. cmentarza:                                                                                   

Przypominam, że wszystkie prace na cmentarzu muszą być zgłaszane w kancelarii parafialnej, ponieważ firmy kamieniarskie wykonujące nagrobki biorą pełną odpowiedzialność za ewentualne szkody wyrządzone na innych grobach! 

Przypominam też o ponawianiu opłaty za możliwość użytkowania grobu przez kolejne 20 lat, zwłaszcza dotyczy to grobów rodzinnych, w których ktoś został pochowany wiele lat temu. Przy tej okazji wpisywani są dysponenci grobów, czyli osoby opłacające i opiekujące się grobem, które to osoby decydują o tym, kto z rodziny może być pochowany na tzw. "wolnych" miejscach.

 

Lubojna, 21 lutego 2021 r.                                    

  

Liturgia
Msze święte
Niedziela i uroczystości:
800, 930 (Lubojenka), 1100, 1600

Dni powszednie:
Poniedziałek: godz. 800
Wtorek - sobota: godz. 1800
Kancelaria
Do odwołania kancelaria czynna jedynie po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym!

W nagłych wypadkach proszę dzwonić pod nr: 663 587 287

email: kancelaria @ parafialubojna.pl
Konto bankowe
Parafialne konto bankowe:
17 1020 1664 0000 3502 0617 1724

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubojnie
ul. Strażacka 2, Lubojna
42-233 Mykanów
tel. (34) 328 96 15