Lubojna

W I A D O M O Ś C I    D U S Z P A S T E R S K I E

par. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubojnie

XVIII niedziela zwykła w ciągu roku

Bardzo dziękuję za posprzątanie kościoła, skoszenie trawy na placu kościelnym, kwiaty oraz ofiarę na środki czystości. Sprzątali: Anita i Anna Mierczak; Joanna i Katarzyna Kowalik; Renata, Marcin i Kacper Adamik; Anna Kielan; Eugeniusz Ociepa; Monika Pasierb; Ewa i Tomasz Kielan. W sobotę od godz. 1000 o posprzątanie świątyni proszę rodziny z ul. Lipowej: Jończyk, Nowak, Nowak, Palutek, Stolarczyk.

W minioną niedzielę na potrzeby organizacji MIVA POLSKA złożono: 995 zł.

Dziękuję: pewnej Rodzinie za ugotowanie zupy dla pielgrzymów; p. Andrzejowi Niemczykowi za prace porządkowe na nowym cmentarzu.

Dzisiaj w naszej Parafii - ogłoszona przez Episkopat Polski - zbiórka przed kościołem ofiar pieniężnych dla poszkodowanych w ostatnim czasie wskutek nawałnic i powodzi.

Również dzisiaj – jeśli nie będzie padać – po południu o godz. 1400 początek wycieczki rowerowej. Jeśli pogoda nie pozwoli pojechać bezpieczne na rowerach, to osoby zapisane na ten wyjazd zapraszam na godz. 1600 do białego namiotu za plebanią na ciasto, kawę, herbatę.

W niedziele lipca i sierpnia nie ma Mszy św. o godz. 1600!

W miesiącach wakacyjnych kancelaria czynna po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym!

W pierwszy czwartek miesiąca adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1700 z modlitwą o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

W pierwszy piątek miesiąca od godz. 900 odwiedziny chorych w domach. Spowiedź od godz. 1700. Msza św. z modlitwami wynagradzającymi Najświętszemu Sercu Zbawiciela o godz. 1800.

W pierwszą sobotę miesiąca o godz. 1730 nabożeństwo różańcowe. Msza św. o godz. 1800 w intencji członkiń i członków KŻR.

Zapowiedzi przedślubne:

- Adrian Czepiczek, z par. św. Otylii w Rędzinach i Dagmara Luks, z naszej par., zam. w Kolonii Wierzchowisko

Zachęcam do czytania tygodnika katolickiego „Niedziela”. W tym numerze m.in. „Powstanie zwykłych ludzi” oraz „Życie w niedoczasie” – o skracaniu godzin snu i pracy nawet w czasie urlopu.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy w drodze do wieczności śp.: Pawła Zawadę i Feliksa Luksa. „Wieczny odpoczynek…”.

Lubojna, 1 sierpnia 2021 r.