Lubojenka

W I A D O M O Ś C I    D U S Z P A S T E R S K I E

par. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubojnie

XVIII niedziela zwykła w ciągu roku

Dziękuję za posprzątnie świątyni. Od pierwszej niedzieli sierpnia kompozycję kwiatową przed ołtarz przywozi pani florystka. Sprzątanie kościoła na razie pozostaje bez zmian. Proszę tylko, by rodziny sprzątające świątynię zbierały na kwiaty po 30 zł od każdej rodziny i składkę zanosiły do p. Renaty Stępel.

Dziękuję p. Justynie za pomoc w przygotowaniu ołtarza do liturgii.

W minioną niedzielę na potrzeby organizacji MIVA POLSKA złożono: 304 zł.

Dzisiaj w naszej Parafii - ogłoszona przez Episkopat Polski - zbiórka przed kościołem ofiar pieniężnych dla poszkodowanych w ostatnim czasie wskutek nawałnic i powodzi.

Również dzisiaj – jeśli nie będzie padać – po południu o godz. 1400 potek wycieczki rowerowej. Jeśli pogoda nie pozwoli pojechać bezpieczne na rowerach,  to osoby zapisane na ten wyjazd zapraszam na godz. 1600 do białego namiotu za plebanią na ciasto, kawę, herbatę.

W niedziele lipca i sierpnia nie ma Mszy św. o godz. 1600!

W miesiącach wakacyjnych kancelaria czynna po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym!

W pierwszy czwartek miesiąca w kościele parafialnym adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 1700 z modlitwą o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

W pierwszy piątek miesiąca od godz. 900 odwiedziny chorych w domach. Spowiedź od godz. 1415. Msza św.  z modlitwami wynagradzającymi Najświętszemu Sercu Zbawiciela o godz. 1500.

W pierwszą sobotę miesiąca w kościele parafialnym o godz. 1730 nabożeństwo różańcowe. Msza św. o godz. 1800 w intencji członkiń i członków KŻR.

Zapowiedzi przedślubne:

- Adrian Czepiczek, z par. św. Otylii w Rędzinach i Dagmara Luks, z naszej par., zam. w Kolonii Wierzchowisko

Zachęcam do czytania tygodnika katolickiego „Niedziela”. W tym numerze m.in. „Powstanie zwykłych ludzi” oraz „Życie w niedoczasie” – o skracaniu godzin snu i pracy nawet w czasie urlopu.

W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej pożegnaliśmy w drodze do wieczności śp.: Pawła Zawadę i Feliksa Luksa. „Wieczny odpoczynek…”.

Lubojenka, 1 sierpnia 2021 r.