
W I A D O M O Ś C I D U S Z P A S T E R S K I E
par. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubojnie
XII NIEDZIELA ZWYKŁA - 21.06.2026r.
1. Za tydzień o posprzątanie naszej świątyni prosimy mieszkańców Kolonii Wierzchowisko: rodzinę Lach, Stemplewscy i Cieśla.
2. Bardzo dziękuję za budowanie wspólnoty na naszym Pikniku Rodzinnym. Dziękuję za to, że byliśmy razem. W każdej parafii to jest najważniejsze. W nasz piknik zaangażowało się mnóstwo ludzi: Panu wójtowi Dariuszowi Pomadzie i zastępca wójta Ewie Olejarz za wielką życzliwość i obecność, dyrektor GOKiS Mykanów Adrianie Moroń. Dziękujemy za piękne poprowadzenie naszej imprezy, naszym miejscowym aktorkom pani Ani i Wacławie za sprawozdanie z wycieczki do Warszawy, naszej młodzieży za powrót do lat dziecinnych i wcielenie się w bohaterów bajek - przebranie za postacie bajkowe, sołectwu Lubojna, na czele z panią sołtys Katarzyną Szancenberg, za organizację festynu, za przygotowanie terenu, placu, ławek, namiotów i ogarnięcie całości , OSP Lubojna za pilnowanie porządku, pokaz, zapewnienie atrakcji, za ciągłą służbę, pracę w parafii i naszej społeczności.
Nie byliśmy głodni dzięki: KGW Lubojna za kiermasz ciast i kawiarenkę, GGw Lechowianki Kuźnicy Lechowej za przepyszne desery, Związku Emerytów I Rencistów z Lubojny za chlebek, smalec i dodatki, Kołu Łowieckiemu Sokół z naszymi myśliwymi za wypasione burgery , Ekipie z grilla za kiełbaski i szaszłyki, KGW z Woli Kiedrzynskiej za mnóstwo przekąsek Dziękujemy: Panu Wojtkowi Gąssowskiem za obecność i wyśpiewanie nam swoich przebojów, choćby,, Gdzie się podziały tamte prywatki,, Panu Krzysztofowi Nabiałczykowi i Sławkowi Szarszewskiemu za niezapomniane przejażdżki, Paniom z losowania fantów za przygotowanie i rozprowadzenie cegiełek, Naszej niezawodnej ekipie ministrantów i ich rodzicom za przygotowanie i rozprowadzanie lemoniady, Markowi Smolińskiemu za pokazy akrobatyczne, Ewie Augustyniak za moc animacji dla dzieciaków , Marcinowi i Natalii Marszałek za frajdę dla dzieciaków, czyli tatuaże , Panu Markowi Gołuchowskiemu za serce i mały koncert, Łukaszowi Bieleckiemu jak zawsze za pomoc i sportowe rozgrywki , panu Stefanowi Łukaszczykiewicz za utrwalenie na zdjęciach i filmie, osobom, które upiekły ciasta. Ich liczba szokuje.
W tym roku liczba sponsorów przerosła nasze oczekiwania. Za serce dziękujemy:
Radzie Parafialnej z Lubojny za ufundowanie wypasionego weekendu w Busko Zdrój, Radzie Parafialnej z Lubojenki za mocny sprzęt odkurzacz, państwu Wojciechowi i Joannie Klimas i Firmie Klimas Wkręt-met. W festyn włączyli się: Gall Anonim, który daje zawsze mocny wkład w naszą wspólnotę, Royal Home - Iza Czerw, Warsztaty Piękna - Aleksandra Gworys, Ignacy Palutek - radny powiatu częstochowskiego, Wydawnictwo Rafael , Anna i Dominik Buczkowscy, Firma Hydro Term - Dariusz Szulc , DM - Auto Mateusz Jeż, Zielona Pasieka - Adam Gawęda , Stowarzyszenie Mieszkańców Lechowej, Aktywna Lubojenka, Hemar Zabawki - Wola Hankowska, Marta Szulc, Firma Tomaszek - Tomasz Tomalak, Lewiatan Lubojna - Andrzej i Małgorzata Niemczyk, rodzice dzieci rocznicowych, Katarzyna Szancenberg - sołtys Lubojny, Patrycja i Konrad Koszczyk, Firma Cris Car - Krzysztof Kłosiński , Firma Handlowa JM Jarosław Nabiałczyk, Mateusz Wojtala , Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe Auto Bog- Bogdan Szczęch , Gabinet Kosmetyczny Aneta - Czarny Las, Sapała Garage , Aneta i Grzegorz Kuzior , Monika i Kamil Lisowscy , Agnieszka i Rafał Bauć, Monika i Paweł Smolińscy , Marta i Michał Opara , Mateusz Kuzior , Kinga Buczkowska , Radecki Fizjoterapia , Renata, Artur Bastek, Zbigniew Pijanka, Renata i Marcin Adamik, Stanisław Nowak...i wielu, wielu innym.
Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie i przyszli na wspólną imprezę. Jesteście wielcy, jesteście Aniołami tej wspólnoty. Dziękuję, że na Was zawsze można liczyć. Dobrze, że byliście i dobrze, że jesteście. Zrobiliśmy dobrą robotę dla Hubert Iwańczaką i dla naszych dzieciaków. Pan Wojtek śpiewa M jak miłość i za tę miłość, dobroć i życzliwość Wam dziękujemy . Hubertowi przekazaliśmy 15 tysięcy, na wyjazd dla naszych dzieci i młodzieży przeznaczamy 10 tysięcy. Z reszty przychodów dołożymy cegiełkę do budowy nowego ołtarza św. Jana Pawła II, autorstwa naszego projektanta Macieja Kauczyńskiego, w prawej nawie.
3. Powoli rozpoczyna czas wakacji i naszego pielgrzymowania. Na początku lipca wyjeżdżamy do Medjugorie w Bośni i Hercegowinie oraz Chorwacji. Zapraszamy na wspólny wyjazd do tego wyjątkowego miejsca, gdzie wielu doświadcza wiele cudów. Dla dzieci i młodzieży organizujemy dwudniowy wyjazd do Zakopanego. Jeden dzień spędzimy w termach, drugi na aktywnym wypoczynku. W sierpniu planujemy trzydniowy wyjazd naszych ministrantów i lektorów do Rzymu.
4. Bardzo dziękuję za ofiary złożone na wymianę ogrodzenia na naszym cmentarzu. Z ulicy Zielonej otrzymaliśmy 200 zł, z Tylina 100 zł, z Lubojenki, z ulicy Stawowej 200 zł. Bóg zapłać za ofiary składane na tacę inwestycyjną. W najbliższych miesiącach planujemy budowę ołtarza św. Jana Pawła II, na wzór ołtarza Matki Bożej, z figurami św. Jana Nepomucena i bł. Stefana Wyszyńskiego. W najbliższych tygodniach zaś odnowimy podstawę starej dzwonnicy.
5. W piątek rano zapraszamy na Mszę świętą z racji zakończenia roku szkolnego.
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubojnie
ul. Strażacka 2, Lubojna
42-233 Mykanów
tel. (34) 328 96 15 lub tel. kom. 663 582 690