Program wizyty duszpasterskiej (kolędy) - 2023 r.

Kochani, w tym roku może się odbyć wizyta duszpasterska w tradycyjnej formie, czyli „od domu do domu”. W zamyśle wspólnoty Kościoła ma to być wizyta chciana i oczekiwana przez rodziny, bo wiąże się ze szczególnym Bożym błogosławieństwem dla domu i domowników .

Stąd moja prośba, aby w trakcie kolędy na danej ulicy, ktoś z członków rodziny wyszedł zaprosić mnie do swojego domu. Jeśli w domu oczekują osoby starsze lub schorowane, to wystarczy, że zostawią otwartą furtkę na znak, że chcą przyjąć księdza idącego „po kolędzie”. Chcę w ten sposób uniknąć sytuacji, gdy rodzina nie życzy sobie wizyty duszpasterskiej.

W kościele są przygotowane teksty Pisma św., które będziemy odczytywać w Waszych domach w czasie modlitwy przed błogosławieństwem.

PROGRAM WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ:

23 stycznia ( poniedziałek ) od godz. 915 – Lubojna, ulice: Sportowa, Szkolna, Stawowa

24 stycznia ( wtorek ) od godz. 915 – Lubojna, ul. Zielona ( od końca )

25 stycznia ( środa ) od godz. 915 – Lubojna, ul. Gajowa ( od końca )

27 stycznia ( piątek ) od godz. 915 Lubojna, ulice: Współczesna ( od pp. Niemczyków ), Lipowa

28 stycznia ( sobota ) od godz. 1000 – Lubojna, ul. Strażacka (od końca )

Proszę o przyjechanie samochodem po mnie i po ministrantów. Dziękuję!

Teksty Pisma św. do odczytania w czasie wizyty duszpasterskiej

( jeden do wyboru )

Gdy [Jezus] przechodził obok Jeziora Galilejskiego, ujrzał dwóch braci: Szymona, zwanego Piotrem, i brata jego, Andrzeja, jak zarzucali sieć w jezioro; byli bowiem rybakami. I rzekł do nich: «Pójdźcie za Mną, a uczynię was rybakami ludzi». Oni natychmiast zostawili sieci i poszli za Nim. A gdy poszedł stamtąd dalej, ujrzał innych dwóch braci: Jakuba, syna Zebedeusza, i brata jego, Jana, jak z ojcem swym Zebedeuszem naprawiali w łodzi swe sieci. Ich też powołał. A oni natychmiast zostawili łódź i ojca i poszli za Nim. (Mt 4,18-22)

Ja jestem dobrym pasterzem. Dobry pasterz daje życie swoje za owce. Najemnik zaś i ten, kto nie jest pasterzem, którego owce nie są własnością, widząc nadchodzącego wilka, opuszcza owce i ucieka, a wilk je porywa i rozprasza; dlatego, że jest najemnikiem i nie zależy mu na owcach. Ja jestem dobrym pasterzem i znam owce moje, a moje Mnie znają, podobnie jak Mnie zna Ojciec, a Ja znam Ojca. Życie moje oddaję za owce. Mam także inne owce, które nie są z tej owczarni. I te muszę przyprowadzić i będą słuchać głosu mego, i nastanie jedna owczarnia, jeden pasterz. (J 10,11-16)