Pomoc dla Ukrainy

Pomoc dla Ukrainy – informacje o prowadzonych zbiórkach

1) Nasza Caritas ogłasza zbiórkę rzeczową na pomoc dla Ukrainy. Przyjmujemy:
• śpiwory i koce (mogą być używane, ale wyprane),
• ręczniki ( tylko nowe ),
• środki higieny osobistej dla dzieci i kobiet (pasty do zębów, szczoteczki, mydła, szampony, papier toaletowy, podpaski, tampony itp.)
Bardzo prosimy Księży Proboszczów oraz Opiekunów Szkolnych Kół Caritas o współpracę i ogłoszenie zbiórek w parafiach i szkołach. Zebrane dary będzie można przywozić do Magazynu Caritas przy ul. Ogrodowej 24/44. Prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny, że chcecie Państwo przywieźć dary pod numer 506 394 560.

2) Towarzystwo Patriotyczne Kresy, które działa przy parafii pw. Św. Wojciecha BM w Częstochowie, podjęło inicjatywę zorganizowania zbiórki żywności długoterminowej (cukier, mąka, makaron, kasza, olej, konserwy, dania w słoiku itp.) oraz artykułów chemicznych i higieny osobistej.
Dary można przynosić do siedziby Towarzystwa Patriotycznego Kresy (kościół pw. Św. Wojciecha BM w Częstochowie, ul. Brzeźnicka 59) od najbliższego poniedziałku, tj. od 28 lutego br., w godzinach od 8.00 do 18.00, a szczegółowe informacje można uzyskać wchodząc na stronę: www.tp.kresy.pl

3) Informujemy, że istnieje także możliwość przekazania wsparcia finansowego na rzecz Ukrainy za pośrednictwem strony internetowej Caritas Polska ( www.caritas.pl ) oraz poprzez SMS o treści UKRAINA pod numer 72052 (koszt 2,46 PLN).

Sposobów na włączenie się w pomoc jest wiele. Nie zapominajmy o modlitwie w intencji pokoju i o prośbie Papieża Franciszka, aby Środa Popielcowa była obchodzona w Kościele w Polsce jako dzień postu i modlitwy w intencji pokoju oraz solidarności z Ukrainą.