Informacje dla rodziców dzieci komunijnych

Drodzy Rodzice! Kochane Dzieci!

Od marca 2020 r. w związku z ogłoszeniem stanu pandemii obowiązują nas wszystkich różne zasady sanitarne. W ciągu minionego roku te zasady zmieniały się w zależności od ilości zachorowań.

Władze państwowe zdecydowały, że od dnia 4 maja br. w obiektach sakralnych obowiązuje limit osób uczestniczących jednocześnie w liturgii, tj. 1 osoba na 15 m2. Przy okazji kolejnego luzowania obostrzeń nie wspomina się już o kościołach, tzn. że w dniu 30 maja br. będzie obowiązywał w naszym kościele wspomniany wcześniej limit osób.

W związku z tym jestem zmuszony do podzielenia całej grupy dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej na dwie mniejsze, równe grupy, liczące po 13 dzieci.

Zatem w niedzielę 30 maja br. będą dwie Msze św. z udzieleniem Pierwszej Komunii Świętej”: o godz. 1000 i o godz. 1200. O tym, które z dzieci będzie uczestniczyło w danej Mszy św. zdecydowało losowanie ( poniżej znajduje się lista dzieci na obie Msze św. ).

Msza św. o godz. 1000

11. Serwatka P.
  12. Soboniak A.
  13. Wawrzyniak Sz.

Drodzy Rodzice, przy zapraszaniu gości proszę od razu informować, że w czasie uroczystości w kościele będą mogli być obecni jedynie dzieci i rodzice! Pozostałe osoby uczestniczące we Mszy św. muszą pozostać na zewnątrz! Dla tych osób będą ustawione ławki. Będzie też działać nagłośnienie dookoła całego kościoła.

Zdaję sobie sprawę z utrudnień, ale jestem zobligowany do przestrzegania zasad ustalonych przez władze państwowe i kościele.

Przed uroczystością Pierwszej Komunii będą się odbywać próby liturgiczne i muzyczne dla dzieci. Terminy zostaną podane w ogłoszeniach duszpasterskich. W sobotę ( 29 maja ) będzie odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i spowiedź dla dzieci i rodziców.

W tygodniu przed 30 maja br. odbędzie się również sprzątanie kościoła oraz otoczenia wokół świątyni. Dlatego proszę rodziców o zarezerwowanie sobie czasu i pomoc we wtorek ( 25 maja ) po południu lub w środę ( 26 maja ) przed południem.

Z modlitwą w Waszej intencji

Ks. Proboszcz