Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubojnie
Aktualności
Informacje dla rodziców dzieci komunijnych

Drodzy Rodzice! Kochane Dzieci!

Od marca 2020 r. w związku z ogłoszeniem stanu pandemii obowiązują nas wszystkich różne zasady sanitarne. W ciągu minionego roku te zasady zmieniały się w zależności od ilości zachorowań.

Władze państwowe zdecydowały, że od dnia 4 maja br. w obiektach sakralnych obowiązuje limit osób uczestniczących jednocześnie w liturgii, tj. 1 osoba na 15 m2. Przy okazji kolejnego luzowania obostrzeń nie wspomina się już o kościołach, tzn. że w dniu 30 maja br. będzie obowiązywał w naszym kościele wspomniany wcześniej limit osób.

W związku z tym jestem zmuszony do podzielenia całej grupy dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej na dwie mniejsze, równe grupy, liczące po 13 dzieci.

Zatem w niedzielę 30 maja br. będą dwie Msze św. z udzieleniem Pierwszej Komunii Świętej”: o godz. 1000 i o godz. 1200. O tym, które z dzieci będzie uczestniczyło w danej Mszy św. zdecydowało losowanie ( poniżej znajduje się lista dzieci na obie Msze św. ).

 

Msza św. o godz. 1000

 1. Bartczak J.
 2. Chowaniak N.
 3. Danysz D.
 4. Dobrzański I.
 5. Freliga S.
 6. Grobelak K.
 7. Kazik B.
 8. Kleć T.
 9. Kutyła A.
 10. Laskowski K.
 11. Lisowska N.
 12. Srokosz W.
 13. Wilk L.

 

 

Msza św. o godz. 1200

 1. Biernat J.
 2. Furlepa M.
 3. Gawron W.
 4. Kostrubiec A.
 5. Kowalik B.
 6. Łach I.
 7. Młynek M.
 8. Praszczyk A.
 9. Praszczyk Z.
 10. Przewoźnik L.
 11. Serwatka P.
 12. Soboniak A.
 13. Wawrzyniak Sz.

 

Drodzy Rodzice, przy zapraszaniu gości proszę od razu informować, że w czasie uroczystości w kościele będą mogli być obecni jedynie dzieci i rodzice! Pozostałe osoby uczestniczące we Mszy św. muszą pozostać na zewnątrz! Dla tych osób będą ustawione ławki. Będzie też działać nagłośnienie dookoła całego kościoła.

Zdaję sobie sprawę z utrudnień, ale jestem zobligowany do przestrzegania zasad ustalonych przez władze państwowe i kościele.

Przed uroczystością Pierwszej Komunii będą się odbywać próby liturgiczne i muzyczne dla dzieci. Terminy zostaną podane w ogłoszeniach duszpasterskich. W sobotę ( 29 maja ) będzie odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i spowiedź dla dzieci i rodziców.

W tygodniu przed 30 maja br. odbędzie się również sprzątanie kościoła oraz otoczenia wokół świątyni. Dlatego proszę rodziców o zarezerwowanie sobie czasu i pomoc we wtorek ( 25 maja ) po południu lub w środę ( 26 maja ) przed południem.

 

 

Z modlitwą w Waszej intencji

Ks. Proboszcz

 

 

 

  

Liturgia
Msze święte
Niedziela i uroczystości:
800, 930 (Lubojenka), 1100

Dni powszednie:
Poniedziałek: godz. 800
Wtorek - sobota: godz. 1800
Kancelaria
Do odwołania kancelaria czynna jedynie po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym!

W nagłych wypadkach proszę dzwonić pod nr: 663 587 287

email: kancelaria @ parafialubojna.pl
Konto bankowe
Parafialne konto bankowe:
17 1020 1664 0000 3502 0617 1724

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Lubojnie
ul. Strażacka 2, Lubojna
42-233 Mykanów
tel. (34) 328 96 15