Informacje dla najstarszej grupy kandydatów do bierzmowania

Próby liturgiczne przed bierzmowaniem:

Środa ( 9 czerwca ), godz. 1900

Poniedziałek ( 14 czerwca ), godz. 1900

Proszę o przyniesienie na pierwszą próbę książeczki z przygotowań ( z wyjątkiem kilku osób, które już je oddały ).

Spowiedź dla kandydatów i ich najbliższych:

Wtorek ( 15 czerwca ), godz. 1900

Msza św. z udzieleniem sakramentu bierzmowania przez abp. Wacława Depo będzie w środę ( 16 czerwca ) o godz. 1800.

W związku z luzowaniem obostrzeń epidemicznych rodzice i rodzeństwo kandydatów mogą uczestniczyć we Mszy św. w kościele. Inne osoby pragnące uczestniczyć w tej uroczystości będą musieli pozostać w kaplicy Matki Bożej lub przed kościołem!

Kandydat do bierzmowania – jak przypomina Katechizm Kościoła Katolickiego – ma „być w stanie łaski i mieć intencję przyjęcia tego sakramentu” oraz „powinien być przygotowany do podjęcia zadania ucznia i świadka Chrystusa we wspólnocie Kościoła oraz w sprawach doczesnych”. Oznacza to także posiadanie podstawowej wiedzy religijnej. Dlatego w czasie indywidualnych spotkań zadam Wam kilka pytań, na które trzeba koniecznie odpowiedzieć:

1. Czy sakrament bierzmowania przyjmujesz dobrowolnie? Trzeba mieć ze sobą kartę ze zgodą Waszą i rodziców na przyjęcie sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.
  2. Czy uważasz, że dobrze przygotowałeś się do przyjęcia tego sakramentu?

Potem odpowiesz na kolejne dwa pytania.

Jedno będzie dotyczyło ogólnych prawd katechizmowych, np. powiedz „Wierzę w Boga”; zaś drugie - już ściśle sakramentu bierzmowania, np.: powiedz, co daje przyjęcie tego sakramentu ( pkt. 2 z kartki ). Oczywiście mogą być też inne pytania, ale zawsze będą dotyczyły tego, co zostało wymienione na otrzymanej przez Was kartce.

Wreszcie trzeba będzie powiedzieć wybrane imię wraz z uzasadnieniem, skąd taki wybór; zdanie: „Pragniemy…” oraz dialog z biskupem.  Na koniec można złożyć składkę pieniężną.

Terminy dodatkowych spotkań w budynku Oratorium ( stara plebania ):

Wtorek ( 8 czerwca )

1905  Martyna R.